powrót

 

ADMINISTRATORR ELECTRO, warszawska formacja alternatywna inspirująca się muzyką elektroniczną, powołana do życia w 2013 r. roku przez Bartosza „Administratorra” Marmola, który poza AE tworzy razem z Lesławem (Komety) projekt Piosenki o Warszawie (Lesław i Administratorr) oraz swoją macierzystą formację Administratorr.

Administratorr Electro współtworzą obok Marmola (gitara, wokal, klawisz) Paweł Kowalski (bas, chórki, instrumenty klawiszowe) znany z takich formacji jak Stop mi, Latające Pięści, Amarok, oraz Kuba May (perkusja elektroniczna) "muzyczny kameleon" będący rytmiczną podporą wielu grup. Trio czerpie inspiracje z bogatej tradycji muzyki rockowej i alternatywnej, jednak głównym akcentem jest muzyka elektroniczna. Producentami AE o są Robert i Magda Srzedniccy z studia SERAKOS, którzy odpowiedzialni są za  brzmienie takich zespołów jak Riverside, Komety, Farben Lehrer).

Administratorr Electro wydał do tej pory dwie płyty. W 2014 r. ukazał się debiutancki album  „Sławnikowice - Zgorzelec 17:10” (wyd. Jimmy Jazz Records). Album ten to sentymentalna podróż w ostatnią dekadę XX do prowincjonalnej polskiej krainy w której Marmolowi przypadło roztrwonić własną młodość. Tytuł płyty „Sławnikowice- Zgorzelec 17:10” oznacza dokładny czas odjazdu ostatniego autobusu z rodzinnej miejscowości do najbliższego miasta, które było ówczesnym centrum wszechświata. Album został świetnie przyjęty przez recenzentów i publikę.

W 2016 roku ukazała się druga płyta zespołu pt. „Ziemowit” (Jimmy Jazz Records), która podobnie jak debiut odnosiła się do wątków autobiograficznych Marmola : „ Ziemowit zaczyna się dokładnie tam gdzie kończy się poprzednia płyta tj. w momencie gdy wraz z  upływem boskiego dzieciństwa  pojawiam się w stolicy, która jest dla mnie światem zupełnie nowym i niekontrolowanym. Aby zmienić ten niepokojący stan rzeczy powołałem do życia Ziemowita… Pamiętam doskonale ten szczególny moment gdy w pierwszym dniu zajęć na studiach siedzieliśmy – tzn. studenci - na trawniku i uczyliśmy się zapamiętać swoje imiona, a kiedy przyszła kolej na mnie to powiedziałem, że nazywam się Ziemowit i tak po prostu powstał człowiek, któremu na bieżąco wymyślać musiałem życie w które uwierzyłem zarówno ja jak i całe moje otoczenie. Płyta  Ziemowit to opis mojego prywatnego szaleństwa. W tekstach utrwalić chciałem najważniejsze dla mnie wydarzenia z tamtego trudnego i mrocznego okresu  życia, dlatego też dominuje w nich smutek i gorzka ironiczna refleksja (…)” Brzmienie płyty inspirowane było latami osiemdziesiątymi dlatego też do realizacji nagrań użyto instrumentów które pochodziły właśnie z tamtego okresu.

Administratorr Electro to również świetne występy na żywo. Pierwszy oficjalny koncert zespołu odbył się w Studio im. Agnieszki Osieckiej (Program Trzeci Polskiego Radia) 22.05.2014 r. Od tamtej pory zespół zagrał wiele koncertów w całej Polsce dzieląc scenę z wieloma zespołami (min. Komety, Romantycy Lekkich Obyczajów, Das Moon).